W szkole wcale nie chodzi o szkołę

Ewa Radanowicz i Jej książka ,,W szkole wcale nie chodzi o szkołę” – sam tytuł jest już dla mnie hitem. A zawartość to taki edukacyjny poradnik kucharski. Przepraszam Ewcia za porównanie, ale pewnie wiesz, że mam dobre intencje. Choć jestem mocno osadzona w świecie przedszkolnym to z wielkim zainteresowaniem i smakiem ,,połknęłam” tą szkolną porcję wiedzy. Od pierwszej do ostatniej strony Ewa daje przepis na pyszne dania okraszone pasją i wiarą w ludzi (tych małych i tych dużych). Zachęca do eksperymentowania i doświadczania oraz wyciągania wniosków z błędów, potknięć. Dziękuje przy okazji za  moją osobistą refleksyjną wędrówkę w czasy kiedy ja dokonywałam zmian – odnalazłam wiele podobieństw. Dzieli się swoimi ,,kulinarnymi przepisami” krok po kroku, a wiemy że nie każdego mistrza stać na zdradzenie tajemnicy uzyskiwania jak najlepszych ,,smaków edukacyjnych”. Mam nadzieje, że we wrześniu uda mi się dotrzymać obietnicy i w Szczecinie zorganizuje wieczór autorski Ewy Radanowicz , na którym zjawią się przyszli, chętni innowatorzy, którzy chętni są do ,,kulinarnej uczty” 😉.

Poniżej kilka ,,dań” z bogatej karty menu jaką znajdziemy w książce Ewy Radanowicz pt. ,,W szkole wcale nie chodzi o szkołę” wyd.SENSOR 2020r.

🔴 ,,A przecież w szkole wcale nie chodzi o szkołę! Chodzi o to, żeby spotykający się w niej ludzi mogli budować światy według własnych potrzeb. Żeby  poznawali w sobie i w innych ludziach coraz to nowe możliwości i zamiłowania. Uczyli się dotrzymywać kroku pędzącej rzeczywistości”

🔴 ,,Edukacja z wyobraźnią nigdy nie doczekała się formuły spisanego i zatwierdzonego programu, a jednak w mojej głowie i w działaniach naszej szkoły jest wszechobecna i doceniana”

🔴 ,,Każde złamanie schematu otwiera przed nami możliwość wypracowania nieszablonowego podejścia czy też stworzenia coraz to odważniejszych, nietuzinkowych projektów”

🔴 ,,Kiedy nastąpił pierwszy wysyp radości i małych sukcesów, nasza motywacja poszybowała w górę”

🔴 ,,Jestem pewna, że tylko zadowoleni ludzie mogą dać zadowolenie innym. Rozwijający się i uczący dorośli są bardziej wartościowi i ciekawsi dla dzieci i młodzieży”

🔴 ,,Nie trzeba się bać, że ludzi mają inne zdanie. Często bywa tak, że nasze opinie, obawy czy chęci są dla innych niezrozumiałe, bo mają oni inne potrzeby, inną perspektywę. Nie wszyscy muszą robić to samo”

🔴,,Zacznijmy współpracować. Zejdźmy z ,,barykad” z napisami ,,My rodzice” , ,,My nauczyciele” , ,,My dyrektorzy”. Bo gdy się nad tym wszystkim dobrze zastanowić, to nam wszystkim chodzi o to samo! Chodzi o przyszłość dzieci i o godne traktowanie zarówno dzieci jak i dorosłych”

,,MOŻEMY  WSZYSTKO! TYLKO ZNAJDŹMY  CZAS  NA  REFLEKSJĘ, ZAMIAST BRNĄĆ W JAKIMŚ KIERUNKU BEZ ZASTANOWIENIA”  CD

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *