Plan Daltoński Państwa Sowińskich

PLAN DALTOŃSKI – Anna Sowińska i Robert Sowiński obchodzą swoje 10 urodziny 🎂🌿💓 !!!

Firma założona i prowadzona z pasją, jasno ukierunkowana na swoje działania.
Jak dla mnie to najlepsza na polskim rynku profesjonalna i merytoryczna daltońska wiedza, która umościła się w pięknej Grabinie koło Łodzi 😀.
Osiedleńcy Grabiny w zgodnym duecie (w dodatku małżeńskim, a jakże) rozsiewają daltońską filozofię wiary w możliwości dziecka, w jego potencjał z uszanowaniem autonomii i szacunku dziecka.
Robią to w przeróżny sposób – w swoich podcastach, na szkoleniach, kursach, w swojej książce.

Osobiście również obcuje z planem daltońskim od dawna i uważam, iż jeśli jest on dobrze rozumiany, jeśli czuje się go sercem, jeśli nie oczekuje się od niego METODY działań – to jest on fantastycznym narzędziem do kształtowania charakteru dziecka. Helen Parkhurst w swojej książce ,,Wykształcenie według planu daltońskiego” 1928r. przytacza słowa Thomasa Edisona, który twierdzi :

🛑,,Dzieci z natury lubią naukę. Obdarzone są wielką ciekawością, ale muszą być zainteresowane przedmiotem. Nasze metody pedagogiczne chybiają tego celu. Zmieńcie je, a daleko więcej ,,dziwotworów” ukaże się światu”. Ja sam jestem jednym z takich….🛑

Obecnie na forach roztrząsa się wiele problemów choćby popularny temat oceniania, a mało gdzie pochyla się nad tym, co zrobić aby te dzieci były ZAINTERESOWANE i aby wskrzesić tkwiący w nich potencjał. Jak osiągnąć cel, który pozwoliłby nauczyć dzieci jak mają myśleć, a nie co mają myśleć !

Ania i Robert od 10 lat drążą tą skałę i próbują zainpirować nauczycieli do wyrzeźbienia jak najwięcej samodzielnych, odpowiedzialnych, współpracujących ,,dziwotworów” 💪.

Życzę Wam wielu kolejnych 🔟 .

Autor plakatu Vitia Bartošová Hoffmann 👏👏👏

CD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *