Dzień dziecka i daltońskie kąciki

🔵DZIEŃ DZIECKA to świetny moment, aby w prezencie podarować przedszkolakom coś wyjątkowego! Co to było ?
Daltońskie kąciki zewnętrzne 🥰!!!!
🔵Zatem doznałam tego zaszczytu i w dniu dzisiejszym z fanfarami, oklaskami, przecinaniem wstęgi, wspólnie z pomocnikami czyli prawą i lewą ręką i cała społecznością przedszkolną otworzyliśmy oficjalnie :
👉kącik teatralny,
👉kącik sensoryczny,
👉kącik lego,
👉kącik gier
🔵Dzieci lekko oszołomione, z głów wręcz ,,kipiały” pytania – ale o co chodzi ? Dlaczego te kąciki są na korytarzach? Będziemy mogli do nich wychodzić? Sami? itd.itp.
🔵Daltońskie kąciki zewnętrzne to wspomagające narzędzie, które w mistrzowski sposób realizuje filozofię filarów daltońskich.
Na moich szkoleniach wzbudzają dużo kontrowersji i emocji.
Jednak w rzeczywistości, jak już przełamiemy swoje nauczycielskie blokady i wyjdziemy poza schemat, okazuje się że nasze przedszkolaki są taaakie samodzielne, odpowiedzialne i w dodatku potrafią ze sobą cudnie współpracować.
🔵Dziś dzieci dowiedziały się tylko, że kąciki na holach są wyłącznie dla nich, że mogą z nich korzystać wszyyystkie przedszkolaki, ale według jasno określonych zasad ładu i bezpieczeństwa. Zasady te zostały wręczone przeze mnie przedstawicielom grup.
🔵Teraz wszystko w rękach nauczycielek – to One owe zasady omówią, to One zaufają dzieciom i pozwolą im doświadczać nowych sytuacji. To One będą obserwować co się dzieje w kącikach , jak dzieci sobie radzą, co należy poprawić, a co zostawić.
🔵Daltońskie kąciki zewnętrzne to nowe wyzwanie zarówno dla dzieci jak i ich opiekunów. Trzymam za nich kciuki i również będę obserwować ten proces……..😃😉 CD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *