Skargo rodziców

🎯Ojjjj dobrych kilka lat temu przyszła do mnie mama, której dziecko (podobno już zdrowe) po chorobie wróciło do przedszkola, i poprosiła aby dziecko nie wychodziło na plac zabaw.
Ponieważ mama usłyszała (stanowczą moją odpowiedź), że jest to niemożliwe, to poprosiła aby nauczycielki pilnowały jej dziecka, by po tym placu zabaw biegał z zamkniętą buzią 😉.
Zawiesiłam się na kilka sekund, i odpowiedziałam krótko z uśmiechem : ,,oczywiście , przekaże nauczycielom” 😊
No bo cóż można było więcej powiedzieć.
🎯Zdjęcie w poście poniżej pojawiło się na pewnej fejsbukowej grupie, w której pani prosi o wsparcie, albowiem dostała taką oto skargę.
A że skargę pani upubliczniła bez podania danych, to pozwalam ją sobie wykorzystać, ponieważ wirtualnie postanowiłam owej mamie ,,odpowiedzieć” 😊
🔵,,Droga Mamo – rozumiem Pani niepokoje o zdrowie dziecka, i z wielka uwagą przyjęłam Pani obawy i wskazówki. W związku z powyższym zapewniam Panią iż ponowię/przypomnę swoim nauczycielom nasze przedszkolne zasady dotyczące wyjść na plac zabaw, w szczególności dotyczące ubioru dziecka tzn. (czapki na głowach, kurtki zapięte, szalik, ubranie zastępcze ,,ogrodowe” jeśli oczywiście rodzic zostawi w szafce itp.).
Zapewne wszystko to pani wie, bowiem informowałam o tym na pierwszym zebraniu organizacyjnym.
Jednocześnie dziękuje Pani za konkretne wyrażenie swoich oczekiwań, ponieważ daje mi to informację, iż rodzicom również muszę przypomnieć kilka rzeczy, które w ferworze dnia codziennego mogło im umknąć.
A mianowicie:
👉 o potrzebie wychodzenia dzieci na świeże powietrze, i o tym że nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiedni ubiór, i o tym że chore/niedoleczone dzieci pozostawiamy w domu, i o tym że nie prowadzimy indywidualnej opieki tylko zbiorową i niestety mimo szczerych naszych chęci musicie Państwo dostosować się do naszych przedszkolnych zasad, i o tym, że nauczycielki z wielką troską podchodzą do wszystkich dzieci, i nigdy świadomie nie narażą ich na ubytki w zdrowie, no i tym , że jako placówka oświatowa realizujemy podstawę programową, która zaleca aby
,,(…) organizacja zajęć na świeżym powietrzu powinna być elementem codziennej pracy z dzieckiem w każdej grupie wiekowej”.
Droga Mamo, jako odpowiedzialny dyrektor zapewniam panią, że dbam i zawsze będę dbać o bezpieczeństwo i zdrowie pani i pozostałych dzieci w placówce przedszkolnej. Jestem przekonana, że jeśli razem będziemy współpracować, w imię zaufania i odpowiedzialności, to wszystkie dzieci będą zdrowie i szczęśliwe”🔵
Jacek Santorski kiedyś rzekł :
,,Można mieć odmienne zdanie i różne punkty widzenia, a nawet wartości, ale jednocześnie umieć ze sobą rozmawiać, wymieniać myśli, szanować poglądy i postawy drugiego człowieka. Do tego właśnie służy MĄDRY dialog” 😀😘
CD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *