Dziecięca wyobraźnia

🔵Równy tydzień temu (7 czerwca) odbył się ostatni w tym roku szkolnym webinarowy odcinek mojego autorskiego programu ,,Po nitce do kłębka” . Moim gościem była Iwona Ochocka, a tematem przewodnim ,,Holistyczne przedszkole”.
🔵 Podczas rozmowy z Iwonką wspomniałam ćwiczenie, które robiłam na ostatnim szkoleniu z Nauczycielkami z Wilamowic.
👉 w skrócie : nauczycielki otrzymały ode mnie zalaminowane sylaby – był ruch, była zabawa, była wymiana sylabami i były różne polecenia, jednym z nich było połączenie się w pary tak, aby nie trafić na taką samą sylabę którą się ma. Kiedy Panie się połączyły poprosiłam aby przeczytały wyraz który im powstał 😊– oj ile było śmiechu po odczytywaniu ,,KARU” , ,,BATI” , ,,TIKA” itp. Po odczytaniu tych wyrazów Panie miały powiedzieć co ten wyraz według nich oznacza, a następnie narysować go 😊
🔵 Minęły 3 dni od webinaru i na messenger otrzymuje od nauczycielki z Krakowa wiadomość o treści :
,,Dziękuje za inspiracje i przesyłam obrazki dzieci 5-letnich, wykonane z sylab ich imion”.
Wow – myślę sobie ale fajny pomysł – z imion – przednia zabawa – cel to powstanie nowych imion ???
Ale dopytałam Nauczycielki – ,,dlaczego akurat z imion” , a Pani na to ,,Pomyślałam , że to może ich najbardziej zainteresować”.
👉No cóż, po obejrzeniu obrazków utwierdziłam się, że dzieci jednak idą własnym tokiem myślowym – oczywiście z ich sylabowych imion powstały nowe imiona, ale już rysunki owych ,,imion” były nadczłowieczo kosmiczne 🤣👍👍
🔵 Pogratulowałam Nauczycielce , podziękowałam za to, że się ze mną tym podzieliłam, poprosiłam o zgodę na upublicznienie, a Pani na koniec napisała mi , że :
,,Bardzo często pracuje z wyobraźnią dzieci. Naprawdę wiele energii mnie to nie kosztowało, a dzieci były mega zainteresowane”
Dziękuje Pani Kasiu – baaaardzo dziękuje😘 CD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *