Apel dziecka przedszkolnego do Rodziców

Mamo , Tato – mam do Ciebie prośbę….

Zbliża się koniec roku szkolnego – w sumie przedszkolnego trochę też – choć Nauczyciele Wychowania Przedszkolnego pracują również w wakacje, ale nie każdy w tym kraju o tym wie, lub chce wiedzieć….

Mamo, Tato – w związku z powyższym mam do Ciebie wielką prośbę. Proszę powiedz moim Paniom/Panom w przedszkolu, że już wiesz, że już poczytałeś, zrozumiałeś, że….że przedszkole to miejsce zabaw, że przedszkole to najlepsze lata dzieciństwa, które już nigdy się nie wrócą, że w przedszkolu przez 4 lata spędzam więcej czasu niż w domu, że ….że po prostu chcesz, abym w tym zwariowanym rozpędzonym pandemicznym świecie, już od przyszłego roku szkolnego ,,zatrzymał się” i czerpał radość z dzieciństwa, i co najważniejsze, abym w końcu odrzucił te wszystkie kilku częściowe Pakiety książek i zaczął uczyć się poprzez ZABAWĘ !!!!

Mamo , Tato – proszę , powiedz to moim Paniom/Panom, bo oni są tacy kochani, i  tak bardzo starają się sprostać Waszym oczekiwaniom, i tak bardzo obawiają się Waszego niezadowolenia, i tak bardzo chcą Was zadowolić, że czasami zapominają, że PRZEDSZKOLE JEST PRZED – SZKOŁĄ ;-).

Mamo , Tato – nie bój się, że pójdę do szkoły nie przygotowany. Daj mi czas na osiągnięcie dojrzałości szkolnej – najbardziej tej emocjonalnej. Jeśli to zrozumiesz i uszanujesz, to obiecuje, iż  do szkoły pójdę mega przygotowany 🙂 .

Mamo , Tato – pewnie już zapomniałeś, ale ja Ci przypomnę jak ważna jest ZABAWA, i jakie cuda czyni. Oto pierwsza 10-ka zalet królowej dzieciństwa :

1) Zabawę trzeba traktować bardzo poważnie, bo nie istnieje lepsza metoda by się uczyć,

2) Zabawa i nauka to synonimy – serio :-),

3) Zabawa odkrywa dziecięce pokłady kreatywności,

4) Zabawa daje dzieciom poczucie sprawstwa, i spełnienia,

5) Zabawa pozwala dzieciom na przekroczenie własnych barier,

6) Zabawa nie jest na ocenę – to pojedynczy proces – tu i teraz ,

7) Zabawa przyciąga do siebie dzieci – uczy socjalizacji,

8) Zabawa uczy mnie wszystkiego tego, co związane jest z moimi aktualnymi potrzebami, możliwościami i zainteresowaniami,

9) Zabawa pobudza moją ciekawość świata i pozwala mi doświadczać oraz uczyć się na błędach,

10) Zabawa udziela mi  zgody na ucieczkę od społecznej presji (która czyha na mnie w dorosłości) i pozwala skupić się nad aktualnymi fascynacjami, które mnie otaczają.

Mamo, Tato – mógłbym tak jeszcze długo, ale po co…..czy to nie strzał w 10-kę mojego szczęśliwego rozwoju ?? 😉

Wiem, że chcesz dla mnie jak najlepiej, doceniam to. Wiem też, że chciałbyś bym był geniuszem (wnioskuje to choćby po tych ,,setkach” zajęć dodatkowych na które mnie zapisujesz, i  po których nie mam czasu na zabawę) , ale Andre Stern (no wiesz, ten który nigdy nigdy nie chodził do szkoły) słusznie mówi, że ,,Każde dziecko jest na  swój sposób genialne w sferze, która budzi jego zachwyt’’

Ja w przedszkolu – zachwycam się ZABAWĄ, która na każdym kroku mnie uczy czegoś nowego……

Mamo, Tato – czy już kumasz? hihih ,,Złączyłeś kropki” . Czy pozwolisz już moim Nauczycielom BAWIĆ SIĘ ze mną literami, cyframi, sylabami, zbiorami, kolorami, i wszystkimi udziwnieniami, które moje Panie/Panowie potrafią wymyślić – nie w książkach, a na dywanie…..proszę – zaufaj nam ………….:-)

Z góry dziękuje – Twoje kochane dziecko

CD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *