O mnie

Mam na imię Agnieszka – od 32 lat jestem nauczycielem (od 10 lat konsultantem metodycznym)  wychowania przedszkolnego.

W 2020r. Ministerstwo Edukacji Narodowej nadało mi tytuł Honorowego Profesora Oświaty.

Jako edukator prowadzę szkolenia, wykłady z zakresu planu daltońskiego, komunikacji interpersonalnej, budowania zespołu, kompetencji miękkich, współpracy z rodzicami, zarządzania placówką oświatową itp. Jak każdy nauczyciel posiadam stos certyfikatów i ukończonych kursów, odebrałam kilka nagród, a nawet medal, ale kto by o tym chciał czytać 😊.

Głównym celem mojej pracy zawodowej od wielu lat jest zwracanie szczególnej uwagi na sferę emocjonalną i społeczną dzieci – dostrzeganie każdego dziecka i jego indywidualnych potrzeb. Okazywanie mu ciepła i poczucia, że jest akceptowane i rozumiane takie jakie jest.

W 2003r. zostałam młodym i nieopierzonym dyrektorem, który po ukończeniu warsztatu z programu profilaktyczno – wychowawczego ,,Spójrz inaczej” –  stworzył przedszkole o profilu społeczno-moralnym. Rozwijałam się ustawicznie jako nauczyciel i jako dyrektor przedszkola, otoczona niesamowicie empatycznym zespołem ludzi. Wysoko cenię sobie współpracę z Rodzicami przedszkolnych dzieci. Ciągle poszukiwałam, realizowałam nowe wyzwania, podejmowałam próby dźwignięcia tego co wydawało się niemożliwe.

I tak oto w 2016 r. prowadzona przez  mnie placówka uzyskała certyfikat jedynego w  Szczecinie przedszkola pracującego w oparciu o Plan Daltoński. Praca z wyżej wymienionym nurtem jeszcze bardziej wzbogaciła moje doświadczenia w zakresie holistycznego rozwoju dzieci. W kontaktach z dziećmi staram się traktować je w sposób partnerski, pełen szacunku, a jednocześnie nie pozbawiony humoru. Z całych sił próbuje zmienić  w przedszkolnej edukacji słowa ,,nie da się” w ,,UDA  SIĘ”. Na każdym kroku zachęcam do ,,łamania” schematów i absurdów. Wierze w moc sprawczą, kreatywność i bogatą, barwną osobowość nauczyciela przedszkola.  Od 2010r. publikuje swoje artykuły w ogólnopolskim krakowskim miesięczniku Bliżej Przedszkola. Od stycznia 2020r. wraz z wspomnianą redakcją prowadzę swój autorski program (telewizji on-line) pt. ,,Po nitce do kłębka”. W sierpniu 2020r. otrzymałam certyfikat konsultanta Fundacji Plandaltonski.pl.

Prywatnie – lubię podróże, książki, operę i teatr. Uwielbiam żartować i przebywać w towarzystwie ludzi z poczuciem humoru. Ukończyłam szkołę muzyczną – klasę wiolonczeli. W wolnych chwilach gdy dopada mnie stres, szydełkuje i obdarowuje swoimi ,,arcydziełami” różnych napotkanych na drodze zawodowej ludzi (może kiedyś i Ciebie czytelniku obdaruje). Nerwus, niecierpliwek, ale z dobrym sercem ……serio😊 .  Zatem, zainspirowana prośbami przyjaznych  ludzi z mojego otoczenia, postanowiłam stworzyć swój świat blogowy pt.  AGNIESZKOVO.PL 

Swoje posty podpisywać  będę inicjałami, które głęboko siedzą mi w serduchu – CD – co oznacza po prostu Ciocia Dyrektor 😊. Tak przez 15  lat zwracały się do mnie przedszkolaki, ich rodzice, a nawet personel  – to moje drugie imię 😊.  

Jestem – my jesteśmy, autorami tego świata i relacji, dlatego ustawicznie buduje świat, gdzie człowiek jest dla drugiego  człowiekiem…Ustawicznie również zachęcam do zmian i podążania za dzieckiem. Zmian systemowych zapewne szybko się nie doczekam, zatem :

NIE CZEKAJMY  NA CUD 😊 – CUDUJMY SAMI

P.S. Zachęcam do komentarzy lub prywatnych wiadomości na poniższy adres mail. Pierwsze 60 postów, opatrzone jest tą samą styczniową datą, ponieważ zostały przeniesione z mojego profilu facebook. Są kopiowane, więc trudno dokonać ich idealnej korekty 😊. Wybaczcie zatem złe przecinki, spacje i inne takie – nie zawsze jestem perfekcyjna, choć mam to wpisane w naturę 😊. Od 1 lutego 2020r. blogowe wpisy umieszczane są już na bieżąco. Życzę miłej lektury.

Agnieszka Czeglik vel CD 😊

KONTAKT : 502 583 457 , agacz-33@tlen.pl lub kalejdoskop.emu@tlen.pl